Akıncı ile MİG-29’dan kol uçuşu: Selçuk Bayraktar kumanda etti! Kentten heyecanla izlendi

Baykar Teknoloji Başkanı Selçuk Bayraktar uçuşu Azerbaycan Hava Kuvvetleri Muharip Kuvvetler Kumandan Yardımcısı Hava Pilot Albay Zaur Rüstemov ile birlikte gerçekleştirdi.

DHA

Bakü’de bulunan Haydar Aliyev Milletlerarası Havalimanı’nda gerçekleşen uçuş öncesi SoloTürk’ün birinci pilotu olan MSB Kooordinatörü Hava Pilot Albay Murat Keleş’ten brifing alan Selçuk Bayraktar ve Albay Zaur Rüstemov, daha sonra çift kabinli MiG-29’a geçti.

DHA

AKINCI İLE MiG-29’DAN KOL UÇUŞU

Özel pilot lisansına sahip olan Selçuk Bayraktar ve Zaur Rüstemov’un uçtuğu savaş uçağı MiG-29’a, TEKNOFEST Azerbaycan’da uçuş gösterisi yapacak olan ulusal TİHA Bayraktar AKINCI eşlik etti.

DHA

Savaş uçağı MiG-29 ve Bayraktar AKINCI TİHA’nın Bakü semalarında gerçekleştirdiği kol uçuşu kentten heyecanla izlendi.

MiG-29’a hareketler ve kol uçuşunun bir kısmında Selçuk Bayraktar kumanda etti.

DHA

KARABAĞ MADALYALI PİLOTLAR

Savaşta yaptığı misyonlar nedeniyle Karabağ Madalyası alan Hava Pilot Albay Zaur Rüstemov ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından 30 yıllık işgalin sonlanmasına yaptığı katkı nedeniyle Karabağ Nişanı’na layık görülen Selçuk Bayraktar’ın birlikte gerçekleştirdiği uçuş yaklaşık 1 saat sürdü.

DHA

Bayraktar ve Rüstemov uçuşun akabinde hava üssünde bulunan Azerbaycan Hava Kuvvetleri işçisiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.