Antalya’da toplu taşımaya yüzde 20 artırım

Posted by

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğü sekreteryasının organizesinde Ulaşım Uyum Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Konseyi bugün toplandı. Birçok kurum ve kuruluştan temsilcinin yer aldığı toplantıda ulaşım esnafının zam talebi görüşüldü. Alınan kararla birlikte toplu ulaşıma ortalama yüzde 20 oranında artırım yapıldı.

Böylece 6 lira 70 kuruş olan indirimsiz toplu taşıma fiyatı 8 TL’ye yükseldi. 5.70 olan emekli ve öğretmen taşıma fiyatı 7 TL’ye, 3.40 TL olan öğrenci 4 TL olurken, aktarma fiyatı ise 2.5 TL oldu.

Yeni tarifenin yarından itibaren tüm ilçeler ile birlikte uygulamaya konulacağı öğrenildi. Alınan kararı kıymetlendiren Antalya Otobüsçüler Esnaf Odası Lideri Yasin Arslan, “UKOME toplantısı bitti. İmzalanacak. Yarın uygulanmak üzere onayladı. Biz 10 TL talep ettik. 8 TL olarak geçti. Son 2 haftada yakıta 6 TL artırım geldi. Bunun 1.30 kuruşu artırım olarak yansıdı. Büyükşehir Belediye Liderimiz Muhittin Böcek’e teşekkür ederiz. Biz kaideleri sonuna kadar zorlayarak vatandaşımızı taşımaya devam edeceğiz. Onları mağdur etmeyeceğiz. Şuanda Antalya’da 450 araçla 250 bin vatandaşımıza nakliyecilik hizmeti veriyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.