Aykut Kocaman: ‘Söyleyecek çok kelamım var!’

Posted by

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Aykut Kocaman, 3 Temmuz 2011 Futbolda Şike Kumpası davasının başlangıç yıl dönümünde açıklamalarda bulundu.

“FENERBAHÇE ZATİ TEMİZDİ”

O periyotta Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi olan Aykut Kocaman, “Fenerbahçe zati temizdi, hukuken de bu türlü olması, büyük Fenerbahçe tarihinde rastgele bir leke, iz kalmaması için çok kıymetliydi. Bu tarafıyla bakınca çok kıymetli bir yıl dönümü” tabirlerini kullandı.

“SÖYLEYECEK ÇOK KELAMIM VAR…”

Çok zahmetli bir periyottan geçtiklerini söyleyen Kocaman, “Unutmamak lazım, en parlak periyotlarından biriydi Fenerbahçe tarihinin. Son 8 yıl içinde 4 şampiyonluk, 2 tanesi son dakika kaybedilmiş 3 tane ikincilik vardı. 2011 prestijiyle, 5 ana branşta şampiyon olduğumuz bir yıldı. Fenerbahçe’nin, başka kulüplerden ayrılan bir tarafı vardı. Sonrasında çok önemli bir kulübü, geleceğini, büyümesini, gelişmesini alt üst eden, silindir üzere bir kumpasla karşı karşıya kaldık. Hem kulübün gelişimi, hem bireylerin hayalleri… İnsanların hayallerini çalan bir periyottu. Unutmamamız gerekiyor. Bunu bir intikam aracı olarak değil lakin kayıplarımızın ne olduğunu bilerek unutmadan hareket etmemiz gerekiyor. Çok çok külfetli bir periyot geçti. Bu günleri gördüğüm, kulüp üzerinde bir leke kalmadığı için ferdî olarak son derece memnunum. Söyleyecek çok kelamım var aslında…” dedi.

“BU ÇATIŞMA ZİYAN VERİYOR”

57 yaşındaki teknik yönetici, “Herkes bir uğraş gösteriyor, herkes Fenerbahçeli, doğrusuyla yanlışıyla herkes gösterdi, gösteriyor, gösterecek. Ne oldu, ne yapmamız gerekiyoru anlatmamız gerekiyor. Bu kulüp tarihi boyunca kendi içindeki uğraşla yüksek güç sağladı, dünyanın en büyük spor kulübü oldu, daima en önde oldu. Bu uğraş 2014/15’ten itibaren birbiriyle çatışmaya döndü. Bu çatışmanın en değerli faktörü toplumsal medyadır. Kulübümüzün hala anlamsız halde devam eden bu çatışma çok büyük ziyan veriyor. Bu bahiste biraz daha toparlayıcılık olursa, 3 Temmuz’un yarattığı tahribatı daha sonraki yıllarda büyüyen ve gelişen bir Fenerbahçe olması daha kolay olacak” diyerek kelamlarını noktaladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.