Bahamalar’da petrol faciası

Posted by

Karayipler’deki takımada ülkesi Bahamalar’da bir tankerden denize 30 bin galon (113,56 metreküp) petrol sızıntısı olduğu bildirildi.

Bahamalar Başbakan Vekili Chester Cooper tarafından yapılan açıklamaya nazaran Sun Oil isimli şirketle mutabakatlı olan The Arabian isimli tanker gemisinden George Town kasabasındaki Eski Donanma Üssü bölgesinde yakıt boşaltma süreci yaptığı sırada denize petrol sızıntısı gerçekleştiği belirtildi. Başbakan Vekili Cooper tankerden sızan petrolün 30 bin galon (113,56 metreküp) olduğunu tabir ederken yakıtın Great Exuma Adası’ndaki bir koyda biriktiğini söyledi.

Yaşanan olay sebebiyle ilgili bakanla görüştüğünü belirten Cooper, sorunun tahlili için hükümetin tüm ünitelerinin görevlendirilmesini tavsiye ettiğini açıklarken görevlilerin sorunu en kısa müddette çözeceğini belirtti.

Başbakan Vekili Cooper ayrıyeten tanker gemisinin mutabakatlı olduğu Sun Oil petrol şirketi yetkilileri ile de irtibata geçtiklerini ve şirketin bahisle ilgilendiğini tabir etti.

Takımada ülkesi olan Bahamalar’daki Great Exuma Adası, beyaz kumlu plajları ve açık mavi deniziyle ünlü bir turizm bölgesidir. (İHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.