Bu Besinler Çok Daha Sağlıklı Bir Ömür Geçirmenizi Sağlayacak! Sağlıklı Bir Hayat İçin Yemeniz Gereken O Besinler

Posted by

Daha sağlıklı olmak için bir tahlil bulmayı düşündünüz mü? Şayet öyleyse, başlamanız gereken birinci şey yeme alışkanlıklarınızdır! Yararlarının buna değeceğinden eminiz. Sunulacak olan aşağıdaki yemekler, sağlıklı ve memnun bir hayat için gereksiniminiz olan her şeye sahiptir. Beden için ve rastgele bir kalp sorununda uzun vadeli yararları garanti edilir, o halde başlayalım!

PORTAKALLAR

Tatlı ve tuzlu tadıyla bu meyveyi kim sevmez ki? Yaşlılıkta mevcut olan kalp sorunlarında size yardımcı olacak farklı besinler, vitaminler ve proteinler içerir. Ayrıyeten düşük tansiyon, kolesterol ve hatta protein nötralizasyonu üzere yararlar sağlar.

KALE

Kale, kalbinizin size teşekkür etmesini sağlayacak birçok besin unsuruna sahiptir. Onu tanımıyor olabilirsiniz, bu yüzden onu araştırırsanız hayal kırıklığına uğramayacaksınız! Yaprakları, beden için gerekli olan omega 3 ile birlikte antioksidanlar, lif içerir. Diyetinize dahil etmeye başlayabileceğiniz âlâ bir kalori kaynağıdır.

SARIMSAK

Sarımsak, mutfağınızda eksik olmayan bir besindir. Uçuculuğu, birçok tanımda bulunabileceği manasına gelir, bu da kan basıncını düşürdüğü ve kan basıncını düşürdüğü için onu eşsiz kılar. Tadını çıkarmadan en uygun formda yararlanmak istiyorsanız biçimini istediğiniz üzere tutabilirsiniz.

DOMATES

Domatesler folik asit, beta-karoten, antioksidanlar vb. içeren âlâ bir besin kaynağıdır. Besinleri açısından yararlarına ek olarak, onlara karakteristik kırmızı rengini veren likopen içerirler.

Likopen, hücreleri zar hasarından koruyan güçlü bir antioksidandır. Düşük yoğunluklu lipoproteinlerin kan için makûs olduğu çok yeterli bilinmektedir, zira likopen bu sorun için tahliliniz olabilir.

HURMA

Kalp krizi ve kalp krizlerinin ana nedenlerinden biri aterosklerozdur, lakin her gün hurma yerseniz bunun için endişelenemezsiniz. Kan şekerini yükseltmeden trigliserit seviyelerini düzgünleştirmek için bunları diyetinize eklemeyi unutmayın.

ÇİKOLATA

Çikolatayı kim sevmez? Lezzetli olmasının yanı sıra daha evvelden kalp sıkıntıları yahut kalp krizi geçirme riskleri de olan o tatlı. Hipertansiyon ve kan basıncını güzelleştirmenin yanı sıra. Bitter çikolatanın içinde bulunan flavonoller sayesinde kan damarlarındaki dolanımı güzelleştirdiğini biliyor muydunuz?

MERCİMEK

Kalp krizi riskini azaltmaya yardımcı olan o baklagil yemeği. Kan basıncını, kolesterol düzeylerini ve plak oluşumunu azaltan potasyum ve magnezyumun yanı sıra düzgün bir protein kaynağıdırlar.

BADEM

Artık derslerinle rahatlayabilirsin ya da bir şeyleri hatırlamakta zahmet çekiyorsan! Zekayı artırmaya yardımcı olan ve unutmamanız gereken anıları ile yardımcı olan bir meyvedir. Bunları daima yemek yalnızca kardiyovasküler ve düşük yoğunluklu lipoprotein sorunlarına yardımcı olmakla kalmaz, birebir vakitte kolesterol düzeyinizi de düşürür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.