CD Projekt Red, Cyberpunk Online’dan vazgeçti!
CD Projekt Red büyük tepki topladığı oyunu Cyberpunk 2077'nin online modunu süresiz olarak rafa kaldırıldı...

CD Projekt Red, Cyberpunk Online’dan vazgeçti! CD Projekt Red büyük tepki topladığı oyunu Cyberpunk 2077’nin online modunu süresiz olarak rafa kaldırıldı…

Posted by

Çok büyük beklentiler içerisinde geliştirilen Cyberpunk 2077, yedi yılın sonunda çıkış yaptı. Pek çok oyuncunun gözünde ciddi bir hayal kırıklığı haline gelen oyun, multiplayer (çok oyunculu) bir mod bulundurmuyordu. Daha sonraları yapılan açıklamalarla çok oyunculu modun, “Cyberpunk 2077 Online” adı altında yepyeni bir oyun olarak çıkacağı açıklandı.

Geçtiğimiz günlerde CD Projekt büyük bir stratejik değişiklik için kolları sıvamıştı. CEO Adam Kicinski, şirketin oyun politikasının baştan değerlendirildiğini ve artık farklı bir çizgi izleyeceklerini açıkladı.

Kicinski salı günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Daha önce bir sonraki büyük oyunumuzun çok oyunculu bir Cyberpunk oyunu olacağını söylemiştik, fakat bunu tekrar düşünmeye karar verdik. Yeni ve farklı yaklaşımımız göz önüne alındığında, öncelikle olarak büyük, bağımsız bir online oyun yerine, bir gün tüm serilerimizi içinde online mod olacak halde çıkarmayı hedefliyoruz.

CEO, aynı zamanda oyuncuların “tarz değişikliğine” gidilmesinden korkmamalarını söyledi:

“CD Projekt Red her zaman olduğu gibi birinci kalite RPG’ler yapmaya devam edecek, planlarımızda tek değişen şey, online moda karşı olan tutumumuz.”

The Witcher 3 ile büyük bir çıkış sağlayan ve Cyberpunk ile oyuncuların güvenini sarsan şirket, imajını düzeltmek için çok dikkatli adımlar atarak planlamalar yapıyor. İlerleyen dönemlerde ne gibi oyunlar çıkaracakları konusunda sessiz kalan CD Projekt Red, RPG türünden şaşmayacaklarının altını tekrar tekrar çizdi.

Oyuncuların pek çoğu Witcher devamı veya türevi bir oyun bekliyor. Şirketin geçen yıllarda yaptığı açıklamalara rağmen bir Witcher devam oyunu yapıp yapmayacağı merak konusu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir