CHP’nin kapalı grup toplantısının ardından Özgür Özel’den açıklama geldi: CHP tarihinde ilk

CHP’de kapalı grup toplantısında ilk kez Genel Başkan olmayan bir Grup Başkanı başkanlık yaptı. CHP Grup Başkanı Özgür Özel, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Ben Genel Başkan olmayan ilk Grup Başkanıyım. Genel Başkanımız da çok partili dönemde milletvekili olmayan ilk Genel Başkan. CHP tarihinde bunu ilk kez deneyimliyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) yeni yasama yılının ilk kapalı Grup Toplantısı gerçekleştirildi. CHP Grup Başkanı Özgür Özel, kapalı grup toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Özel, açıklamasında, “Ben Genel Başkan olmayan ilk Grup Başkanıyım. Genel Başkanımız da çok partili dönemde milletvekili olmayan ilk Genel Başkan. CHP tarihinde bunu ilk kez deneyimliyoruz. Sosyal Demokrat Halkçı Parti’nin pratiğinde böyle bir süreç vardı. CHP döneminde ilk kez alıyor” dedi. “Birazdan da basına açık toplantımızda sayın Genel Başkanı’mızı karşılayacağız ve kendisi grup toplantısını gerçekleştirecek” diyen Özel, “Biz bu toplantımızda yasama pratiği açısından arkadaşlarımızın okuyarak öğrenemeyecekleri bazı bilgileri aktardık” ifadelerini kullandı.

Özgür Özel, “Ben yasamaya yönelik kısa bir sunuş yaptım, ardından tecrübeli milletvekillerimizin, diğer arkadaşlarımızın bilmesi gerektiği hususlar konusunda deneyimleri paylaşıldı” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*