Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Miçotakis’e reaksiyon: İkili görüşmem mümkün değil!

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Tepesi için İspanya’ya hareketi öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

İsveç ve Finlandiya konusunda haklı tavrımızı tepe vesilesiyle bir kere daha anlatacağım. Bugün Madrid’e gidince İsveç ve Finlandiya ile 4’lü tepe gerçekleştireceğiz. İsveç ve Finlandiya NATO’ya üye olacaklarsa Türkiye’nin güvenlik kaygılarını gidermek zorundalar. Rusya’daki savaşın bitmesi için iki taraf ile görüşmelere devam ediyoruz. 

NATO’nun sonları da olan Güney hududumuzun ötesinde terörizmin ve göç hareketlerinin engellenmesi konusunda çalışan bir ülkeyiz. 

CÜNEYT ARKIN’A BAŞ SAĞLIĞI

Bu sabah beyaz perdemizin güçlü isimlerinden Cüneyt Arkın’ı kaybettik, ailesine ve yakınlarına şahsım, ailem ve milletim ismine baş sıhhati diliyorum. 

“BİDEN İLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞEBİLİRİZ”

Beklemekten öte biz NATO’nun 70 yıllık üyesiyiz, Türkiye rastgele NATO’ya katılmış bir ülke değil. Hasebiyle bu sabah Sayın Biden ile de görüştük, bir ortaya gelme isteğini söz etti biz de olabilir dedik. Finlandiya Cumhurbaşkanı, İsveç Başbakanı ile birlikte 4’lü görüşmeyi yapıp hangi noktaya geldiklerini göreceğiz. Biz kuru laf istemiyoruz, biz artık orta alanda top çevirmekten bıktık. 

Bu orta ABD ile en kıymetli görüşmemiz F-16 sorunu idi ve hala masada. Ortada tekrar bir oyalama taktiği sürüyor.

MİÇOTAKİS’E REAKSİYON: KENDİNE ÇEKİ TERTİP VERMESİ LAZIM

Yunanistan Başbakanı ile görüştüğümde dedik ki ortamıza 3. bireyleri sokmayalım ancak ne oldu tekrar ABD parlamentosundaki konuşmasında neler dediğini gördük. Bize karşı 15 Temmuz darbe teşebbüsü yapan FETÖ’nün en değerli sığınağı neresi oldu? Yunanistan oldu. İkili bir görüşmeyi benim Miçotakis ile yapmam mümkün değil. Bizim Yunanistan ile olması gereken ne vardı? Yüksek seviyeli stratejik toplantımız vardı lakin ben kaldırdım, bitti o iş. Artık bunu bitiren başkan kalkıp da orada Miçotakis’in görüşme talebine evet der mi? Bundan sonra kendilerine çeki sistem verecekler, ondan sonra bakarız. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.