Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TOGG mesajı!

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Ekonomiler Forumu’na canlı temasla katılıyor. Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Dünyanın geleceği için Türkiye iklim siyasetini güçlendirmek gayesiyle İklim Şurası’nı gerçekleştirdik. 2053 yılı için net 0 emisyon kıymetimizi ilan ettik. Birebir kararlılıkla 0 emisyonlu araçlar, karayolu ulaşımı ile orman kaybı ve arazi bozulumuyla ilgili kıymetli taahhütlerde bulunduk. Yeşil Aksiyon Planı’mızı kabul ettik. Çölleşme ve erozyonla uğraşta dünyanın önder ülkelerinden biriyiz.

YERLİ ARABA TOGG MESAJI

Ulaştırma kaynaklı emisyonun azaltılması ve gübre idaresi noktasında üzerimize düşenleri yerine getiriyoruz. Bu yıl sonuna kadar Türkiye’nin birinci elektrikli arabası TOGG’u üretimden bandından indirerek hizmete sunacağız. Sürdürebilir ve iklim dostu ulaşım tiplerini yaygınlaştırıyoruz.

Türkiye yenilenebilir güç heyeti gücünde dünyada 12. sırada, Avrupa 5. sıradadır. Güç alanında gerçekleştirdiğimiz güzelleştirmelerle yıllık 100 milyon ton ek sera gazından kaçınılmıştır. Güç verimliliği pak güce geçiş ve güç dönüşümü gücün ayrılmaz modülüdür. Türkiye olarak bu anlayışla durum alıyorduk. Heyeti elektrik gücümüzün yüzde 54’ünü yenilenebilir güç santrallerinden kurduk. Pak güce dönüşüm sürecinde tüm ortaklarımızla işbirliği ve dayanışma içinde olmaya hazırız.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.