Define arayan 2 kişi hayatını kaybetti

Posted by

Mersin’de define arayan 3 şahıstan biri, açtıkları 15 metrelik kuyuda, oburu ise kaldırıldığı hastanede ömrünü yitirdi. Ölen 2 kişinin metan gazından zehirlendikleri ihtimali üzerinde duruluyor.

Olay, Faziletli ilçesine bağlı kırsal mahallelerden Hüsametli’nin Andız mevkiinde meydana geldi. Alınan bilgiye nazaran, define aramak için 3 kişi Andız mevkiindeki makilik ve kayalık araziyi kazmaya gitti.

A.U. (37) kazılan yerin girişinde kalırken Kemal Arslantaş (43) ile Ahmet Bulut (64) yanlarında jeneratörle çalışan kırıcı ve delici aleti de alarak yaklaşık 15 metrelik kuyuya indi. Uzun müddet arkadaşlarından haber alamayan A.U’nun yardım istemesi üzerine bölgeye sıhhat, jandarma, AFAD ve itfaiye grupları sevk edildi.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ekipler kuyuya inerek Arslantaş ve Bulut’a ulaştı. Bulut’un olay yerinde hayatını kaybettiğini belirleyen gruplar, hayat belirtisi olan Arslantaş’ı üst çıkararak ambulansla hastaneye gönderdi. Hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın Arslantaş’ta kurtarılamayarak hayatını yitirdi.

Hayatını kaybeden Bulut’un cansız vücudu de grupların çalışması ile çıkartılarak otopsi için cenaze aracıyla ilçe devlet hastanesi morguna götürüldü.

Savcı ve jandarma takımlarının inceleme yaptığı olayda 2 kişinin vefat nedeninin metan gazından kaynaklandığı ihtimali üzerinde durulduğu lakin kesin sonucun otopsi sonrası belirleneceği bildirildi.

Öte yandan A.U’nın tabirinin alınması için jandarma karakoluna götürüldüğü soruşturmanın sürdüğü bildirildi. İHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.