Doğduğunuz güne Nazaran Bahtınızın Şifresi Ne? İşte Sayılarla Yazgı Çizginizi Söylüyoruz… Siz De Hesaplayabilirsiniz…

Posted by

NUMEROLOJİ BİLMİ NEDİR?

Numeroloji, astrolojiye emsal kadim bir ezoterik bilgelik kısmıdır, lakin karşılıklar için gezegenlere bakmak yerine, numeroloji sayılar aracılığıyla mana bulur. Sayılara sahip olduğumuzdan beri var olmuştur ve Çin, Hindistan ve Roma İmparatorluğu üzere eski toplumlarda kullanılmıştır. Eski çağlardan kalma tüm alışkanlıkları yasaklayan Hristiyanlığın yükselişinden evvel numerologlara nizamlı olarak danışılırdı. Düşünmeyi bıraktığınızda, cihan bize daima olarak sayılar aracılığıyla bildiriler gönderiyor. Bilim adamları, matematiksel denklemlerle vakit ve uzayı, sesi ve ışığı ölçer. Sayıları şuurlu yahut bilinçsiz olarak her vakit yorumluyoruz.

NUMEROLOJİ NASIL ÇALIŞIR?

Yunan filozof Pisagor, sayıların çalışmasını popülerleştiren birinci şahıslardan biriydi. Batı yahut Latin alfabesini ve 1’den 9’a kadar olan sayıları kullanan Pisagor numeroloji sistemini yarattı. Alfabenin her harfi bu sayılardan birine bağlıdır.

Numeroloji, doğum günlerimizi geçmiş omurlardaki tecrübelerimize dayanarak seçtiğimiz inancıyla çalışır. Bu nedenle numerolojideki en kıymetli sayı (doğum tarihinize dayanan) Ömür Yolu Numaranızdır. Hayatınızın temelini ve olmanız gereken kişiyi ortaya çıkarmaya yardımcı olabilir. Armağanlarınız, güçlü yanlarınız, zayıf taraflarınız, yetenekleriniz, karşılaşacağınız zorluklar ve nihayetinde davetiniz hakkında fikir verir.

Yaşam Yolu Numaranızı bulmak için aşağıdaki kutuyu kullanın. Ana Numara – 11, 22 yahut 33 olmadığı sürece her sayının tek bir haneye indirgenmesi gerektiğini unutmayın. O vakit Ömür Yolu Numaranızın sizin hakkınızda neler gösterdiğini öğrenin…

NUMEROLOJİ KULLANARAK ÖMÜR YOLU NUMARANIZI NASIL HESAPLAYABİLİRSİNİZ?

Doğum gününüzde (gün + ay + yıl) sayıları yazın, akabinde sayıları bir ortaya getirerek tek bir haneye indirin. Çift hane alırsanız, sayıları tekrar ekleyin – tek bir hane elde edene kadar bunu birkaç kere yapmanız gerekebilir (11, 22 yahut 33 değilse, yan tarafa bakın).
Günü, ayı ve yılı tek bir haneye indirdikten sonra, bu sayıları toplarsınız.
Bu sayıların toplamı, Ömür Yolu Numaranıza eşittir.
Örneğin:

17 Aralık 1990 (17-12-1990)
17: 1+7=8
Aralık: 1 + 2=3
1990: 1+9+9+0=19; 1+9=10; 1+0=1
TOPLAM: 8+3+1=12; 1+2=3
YAŞAM YOLU 3

1 BAĞIMSIZ LİDER

Anahtar tabirler: yenilik, liderlik, bağımsızlık, hayal gücü, yaratıcı.

1’ler toplumun başlatıcıları, yenilikçileri ve vizyonerleridir. Son derece yaratıcı ve sezgisel, 1’ler daima olarak kalıpların dışında düşünürken, sertliğini korur ve gayelere odaklanır.

Yeni fikirler ve yeni başlangıçlar, bir 1’in hayatında besbelli bir formda yer alır, lakin kendilerini çok izole hissedebilirler. Life Path 1 birden fazla bireyden daha fazla tökezleyecek ve düşecek ve birden fazla vakit yanlış anlaşıldıklarını ve uymadıklarını hissedecekler. Sorun sevilmedikleri için değil, yalnızca farklı düşündükleri için. Şayet bir Hayat Yolu 1 iseniz, kendinizden kuşku etmek en büyük uğraşınız olacaktır, bu yüzden benzersizliğinizi benimsemeyi ve kendinize güvenmeyi öğrenin.

2 BARIŞÇI

Anahtar tabirler: hassas, iştirak, ahenk, diplomasi, incelik.

En esnek sayı olan 2, akılla olduğu kadar kalbe de öncülük eder. ‘Yarışı yavaş ve istikrarlı bir biçimde rüzgarla’, Life Path 2’nin sloganlarından biri olabilir. Alçakgönüllü ve samimi, 2’si en çok diğerlerini desteklerken keyifli oluyor. İştirak ve işbirliği, romantizm yahut meslek yoluyla da çok kıymetlidir.

2’ler yüzleşmekten hoşlanmazlar, fakat çatışmadan kaçınarak artık kelam hakları olmadığını düşünürler, bu nedenle problemleri kendi gereksinimlerinden ödün vermeden çözmeleri kıymetlidir.

2’ler ayrıyeten her şeyin yoluna gireceği beklentisiyle kalplerini ve ruhlarını koyarlar, böylelikle planlar aykırı giderse incinebilir ve yürekleri kırılabilir. 2’lerin huzuru bulmasının anahtarı, yanılgıya yer bırakmaları ve hayatın her alanında istikrara odaklanmaları gerektiğini anlamalarıdır.

3 İLETİŞİMCİ

Anahtar tabirler: yaratıcı, istekli, ilham verici, motivasyonel.

3’ler hareketli, heyecan verici ve son derece bulaşıcı olan coşkulu bir halleri olduğu için ‘güneş numarası’ olarak bilinir. Bunlar hayatın gerçek aşıkları. 3 sayısı her vakit kutsal kabul edilmiştir – bu nedenle yolunuz 3 ise, tasavvuf hayatınızda bir rol oynayabilir.

3’lü kendini söz etmenin olumsuz istikametlerine kapılabilir, yargılayıcı olabilir ve dedikoduya düşkün olabilir. Bu Ömür Yolu, duygusal olarak daha hassas ve hayli empatik olma eğilimindedir, etraflarındaki herkesin hislerini emer ve bu onların kapanmasına neden olabilir.

3’ler, çatışmalarla uğraşırken sabır sanatını öğrenmelidir. Onların en büyük zorluğu, nasıl alındığına bakılmaksızın, her vakit ışıklarını yakmayı ve en özgün benliklerini iletmeyi hatırlamaktır.

4 İNŞAATÇI

Anahtar tabirler: pratik, analitik, emniyetli.

4’ler kendileri ve bir bütün olarak toplum üzerinde olumlu bir tesir yaratan sistemler yaratırlar – onlar aramızdaki inşaatçılar ve öğretmenlerdir. Mukadderatları, amansız sıkı ve şiddetli çalışma yoluyla büyük muvaffakiyetler elde etmektir.

Sıkı bir rutinleri olduğunda en parlak halde parlarlar. 4, kendi yollarının tek yol olduğuna inanarak, esnek olmayan, inatçı ve değişime dirençli olabilirler. Bir 4’ün zihninde, her vakit en güzelini bilirler. İnanılmaz derecede yüksek standartlarını diğerlerine yansıtmamayı ve bilhassa de kendilerini basitçe ulaşılamaz standartlarda tutmamayı öğrenmeleri kıymetlidir.

5 GEZGİN

Anahtar tabirler: dürtüsel, yürekli, özgür ruhlu.

Ah, maceracı, hayat dolu ve özgürlük arayan 5! Bu sizin yolunuzsa, hayatınız boyunca kozmik bir daima değişim ve dönüşüm dalgası sürmeyi bekleyin. 5, tüm sayıların en uyumlu olanıdır ve her vakit her türlü uğraşa hazırdır.

Seyahat onların mukadderatında büyük bir rol oynar. Tüm hayatları boyunca tek bir yerde yahut işte kalmaları amaçlanmamıştır. Bir 5’in armağanı, sonları zorlamak ve diğerlerine da tıpkı şeyi yapmanın uygun olduğunu göstermektir.

Ancak 5’ler hedonizme teslim olma riskini taşır ve tıpkı anda çok fazla projeyle uğraşarak ve her şeyden evvel anlık tatmini ön planda tutarak basitçe dikkati dağılabilir. Hudutlarını anlamaları ve özgürlükle sağlıklı bir alakaya sahip olmak için bir ölçü kendini kısıtlamanın gerekli olduğunu kabul etmeleri gerekir.

6 YETİŞTİRİCİ

Anahtar tabirler: sorumlu, anne, kadınsı.

Bu, 33 Numaralı Üstat dışında en sevgi merkezli sayıdır (en sağa bakın). Bunlar, umursadıkları şahıslar için dünyanın sonuna kadar gidecek insanlardır. Gayeleri, verdikleri ile aldıkları ortasında ve sevgi dolu bir konut ile tatmin edici bir iş hayatı ortasında nasıl bir istikrar kurulacağını öğrenmektir.

6’nın inanılmaz bir gücü var ve bilhassa sevdiklerinizi korurken bunu göstermekten korkmuyor. Lakin gölge yanları, hiçbir şey kalmayana kadar kendilerinden çok fazla şey verebilmeleridir.

6 yaşındaysanız, mükemmeliyetçilik ve idealizmle uğraş edebilir ve kendinizi makul olmayan yüksek standartlarda tutabilirsiniz. Ayrıyeten diğerlerini bir düstur üzerine koyma eğiliminiz var, fakat herkesin kusurları olduğunu öğrendiğinizde hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

7 ARAYICI

Anahtar tabirler: içe dönük, bilgi, gerçek, maneviyat.

İnanılmaz derecede özel olan 7’nin seyahati ekseriyetle yalnız ve içe dönük bir seyahattir. Dış dünyayı görmezden gelmek ve misyonlarına odaklanmak üzere inanılmaz bir yetenekleri var.

Başkalarının onları nasıl gördüğünü denetim etmek isterler ve şahsî işlerinin açığa çıkmasını istemezler. Bu bazen onların münzevi yahut izole olmalarına neden olabilir.

Tam potansiyellerine ulaşmak için 7’lerin vizyonlarını dünyayla paylaşacak kadar içgüdülerine güvenmeyi öğrenmeleri gerekir.

8 GÜÇ MERKEZİ

Anahtar tabirler: para, güç, disiplin, hırs.

Bir Hayat Yolu 8 ile karşılaştığınızda, ekseriyetle bunu bilirsiniz. 8’lerde ağır bir güç var – doyumsuz bir açlıkla istediklerinin peşinden gidiyorlar. 8 inanılmaz derecede hırslı ve azmin ve maksat odaklı olmanın gücünü anlıyor.

Yaşam Yolu 8, maddi ve manevi dünya ortasındaki köprüdür. Para ve statü yoluyla muvaffakiyet sanatında ustalaşmak için buradalar, lakin çok materyalist olma riskini taşıyorlar ve sahiden neyin kıymetli olduğunu gözden kaçırabiliyorlar. 8’ler para konusunda da pervasız olabilir. Güçlü bir hedef hissiyle topraklanmış kalmak, 8’in parayla sağlıklı bir bağ kurmasını sağlayacaktır.

Eğer bir Hayat Yolu 8 iseniz, şefkatli bir yerden gelmeye çalışmalısınız. Değerli bir güce sahip bol ve hırslısınız – bunu dünya için yeterlilik yapmaya kanalize edin.

9 İNSANİ

Anahtar tabirler: hayırsever, idealist, fedakarlık, bütünlük.

İnanılmaz derecede dönüştürücü ve çok güçlü bir sayı olan 9, hayırseverdir ve geri verme isteğiyle hareket eder. Yürümek kolay bir yol değil, lakin 9’ların diğerlerine yardım etme ve dünyayı daha âlâ bir yer haline getirme hevesi gerçek.

9’ların gölge tarafı, diğerlerine hizmet etme arayışlarında kendilerini unutmaları, çok fazla şey üstlenmelerine yol açması, bu da tükenmişlik ve bunalma ile sonuçlanabilir. Bu yol dünyanın yükünü omuzlarında taşımamalıdır.

9 tıpkı vakitte sonlarla ilişkilendirilen sayıdır ve daima bir fedakarlık temasına sahiptir. Bu inanılmaz derecede acı verici ve kuvvetli bir süreç olabilir. 9’lar gelecekleriyle uyumlu olmayan şeylere ne kadar tutunmaya çalışırlarsa, o kadar çok dirençle karşılaşırlar. 9’lar bazen takıntılara tutunmanın bırakmaktan daha fazla acıya neden olduğunu öğrenmelidir.

Dengeli hissettiren ilgilere yaslanın ve gerisini bırakın – ve unutmayın, kimse eksiksiz değildir.

ANA SAYILAR NEDİR?

Bunlar, başka ömür yolu numaralarıyla tıpkı formda hesaplanır. Son numaranızı tek haneye indiremeyeceğiniz tek vakit, 11, 22 ve 33’e ulaşmanızdır. Bunlar ana sayılardır, dünyada büyük bir değişim yaratabilecek güçlü bir frekans taşırlar.

11 PSİŞİK

Anahtar tabirler: manevi önder, doğaüstü, anlayışlı.

11’ler son derece sezgiseldir. Bu sayılar kozmosa bağlıdır ve kadim, üniversal bilgeliğe erişime sahiptir. Hayat Yolu 11, maneviyatla ilişkilidir. 11 yaşında olmak için, ruhsal bilgelik ve bilgi biriktirmek için birçok ömür geçirmiş olmalısınız.

22 USTA İNŞAATÇI

Anahtar tabirler: mimar, güç, metodik, sezgisel.

Yaşam Yolu 22, tüm numerolojideki en güçlü sayıdır: burada, insanlığı daha uyguna hakikat değiştirmeye yardımcı olacak bir imparatorluk inşa etmek için. Onlar değişimin gözetmenleridir ve seçtikleri alanlarda uzman olmaya mahkumdurlar. Vizyonlarını gerçeğe dönüştürmek için tüm sayıların en büyük kapasitesine sahipler.

33 AYDINLANMIŞ BESLEYİCİ

Anahtar tabirler: şartsız sevgi, nezaket, vizyon sahibi.

Nihai bakıcı 33, en saf haliyle sevgidir. Başarılı şifacılar ve rehberler, kendileri için şartsız sevgide ustalaşmak ve sonra bu şartsız sevgiyi diğerlerine vermek için buradalar. 33, gördüğü her yerde adaletsizlik ve eşitsizlikle gayret eden, mazlumların şampiyonu.


Hangi Kız Gerisini Döndüğünde En Hoş Çıkacak? Haydi Seçimini Yap Nasıl Birisisin Öğren


Başparmağınız Karakterinizi Ele Veriyor! İşte Başparmağınızın Haline Nazaran Kişilik Testi


Bu Kurbağa Fotoğrafındaki Gizli Atı Bulabildiniz mi? Yüzde 99’u Bulamıyor…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.