DÜZGÜN Parti CHP ile ittifaka karşı: Masada vakit öldürüyoruz

Posted by

İYİ Parti’den istifa eden Yozgat Vilayet Lideri Metin Işık, CHP’li Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ kelamlarının bardağı taşırdığını söyledi. Işık, YETERLİ Parti teşkilatının da CHP ile yapılan ittifaka karşı olduğunu belirtti. Tekin’in açıklamaları sonrasında ÂLÂ Parti’deki misyonundan istifa eden Işık, ayrılış nedenlerini Yeni Şafak’a anlattı.

HDP İLE DOLAYLI BAĞLANTI

“CHP ile ittifakımız devam ettiği sürece HDP ile dolaylı bir irtibat içerisinde kalıyoruz. Sabırla ittifakın bitmesini bekledim. Gürsel Tekin’in açıklaması da bardağı taşırdı” diyen Işık, “Partinin ismi GÜZEL lakin çok makus yönetiliyor” halinde konuştu.

MASADA VAKİT ÖLDÜRÜYORUZ

Parti idaresine yönelik “Teşkilat İşleri hiçbir deneyimi olmayan bu bahisleri bilmeyen iki kişinin elinde. Biri dürüst bir adam fakat liyakatsiz. Oburu de hem dürüst değil hem de liyakatsız” tenkidinde bulunan Işık, 6’lı masayı kast ederek “Biz bu masada tabiri caizse vakit öldürüyoruz” dedi.

Tekin’in kelamları için “Genel lider yardımcılığı yapmış, genel sekreterlik yapmış, o konuşmanın genel liderden başka yapıldığını düşünmüyorum” diyen Işık, “O açıklamayla kamuoyunu yokladılar. Ben de kâfi artık dedim ve istifa etme kararı aldım” diye konuştu.

UMARIM İTTİFAK BİTER

Işık, CHP ile yapılan ittifaka teşkilatın bakışını da şöyle kıymetlendirdi: “Yozgat’ı uygun bilirim. Herkes CHP ile ittifaka karşı. Ancak herkes ha bugün ha yarın bitecek diye düşünüyor. Ben de çok uzun müddet bitecek diye bekledim. Umarım da biter.”

Parti üyeliğinden istifa etmediğini belirten Işık, “Beni MDK’ya sevk ettiler. Asıl maksadım YETERLİ Parti’li kalarak, partide yapılan yanlışları ortaya koyup öncelikle partinin kendine çeki nizam vermesini sağlamak” sözlerini kullandı. Öte yandan Amasya Vilayet Lideri Avni Verdi de vilayet başkanlığı misyonundan istifa etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.