Elif’in vefatına ‘intihar’ diyen sevgilisi hakkında tutuklama kararı

Kırıkkale Üniversitesi Memleketler arası Bağlantılar Kısmı son sınıf öğrencisi Elif Sinan, geçen yıl 4 Ağustos’ta, kalbinden bıçaklanmış halde yaralı olarak, sevgilisi Tuğrul Akan tarafından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

BIÇAKTA PARMAK İZİ BULUNDU

Sevgilisinin intihar ettiğini öne sürmesine karşın bıçakta parmak izi bulununca hakkında ‘kasten öldürmek’ cürmünden müebbet mahpus cezası talebiyle dava açılan, tutuksuz sanık Tuğrul Akan, Kırıkkale 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde birinci duruşmaya Eskişehir’den Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Tarafların avukatları ve Sinan’ın yakınları da salonda hazır bulundu. Duruşmada, şahitlerin dinlenmesinin akabinde savunmasını yapan Akan, evvelki sözlerini tekrarlayıp, kimseyi öldürmediğini ve olayın intihar olduğunu söyledi.

Taraf avukatlarının savunmasının akabinde mahkeme heyeti, sanığın tutuklanmasına karar verip, duruşmayı erteledi.

“ADALET YERİNİ BULDU ANCAK KARDEŞİM YOK” 

Sinan ailesinin avukatı İbrahim Yılmaz, duruşma sonrası yaptığı açıklamada, “Tamamen tüzel ve yasal kanıtlara ve kararlara bakılarak bugün bir tutukluluk kararı aldık. Bu tutukluluk kararının devam etmesini ve sahiden sorumlusuysa maddi olarak yaptıysa cezasını sonuna kadar almasını istiyoruz” dedi.

Elif Sinan’ın ablası Zeynep Sinan ise “Çok şükür adalet yerini buldu. Bu kararın katılaşacağı günü bekliyorum. Çok üzgünüm, adalet yerini buldu lakin ben hala ağlıyorum zira benim kardeşim yok ve geri gelmeyecek” diye konuştu.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.