iPhone 13 serisinin çentik detayı ortaya çıktı

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın yeni seriyle birlikte normal OLED ekranlarından LTPO ekranlarına geçeceği sızdırıldı. Bunun asıl sebebinin ise bu tür ekranların daha az güç tüketmesinin sebep olduğu belirtiliyor. Dahası, daha az güç tüketerek ekran yenileme hızını 120Hz’e; kadar çıkartabilmesi bu ekranı cazip hale getiriyor.

iPhone 12 serisiyle aynı ekran boyutuna sahip iPhone 13 modelleri için ön cam panellerin olduğu iddia edilen bir fotoğraf iRepair tarafından sızdırıldı. Her iPhone’daki çentik, kulak hoparlörünün üst çerçeveye taşınması sonucunda gözle görülür şekilde daha da küçüldü.

Apple’ın bu tasarımı ilk olarak geçen yıl iPhone 12 modelleri için gerçekleştireceği söylense de bu durum iddiadan öteye geçemedi.

Apple analisti Ming-Chi Kuo yaptığı açıklamada, daha önce Face ID ve diğer çentik bileşenlerinin yeni modellerinde daha sıkı ve derli toplu olacağını; bunun sonucunda da daha küçük bir çentiğin bizi karşılayacağını iddia etti.

Çentik tasarımı, 2017’de iPhone X ile piyasaya sürülmesinden bu yana değişmedi. Kuo, Apple’ın bu yıl çentiği küçülttükten sonra, Samsung Galaxy S21‘e benzer delikli ekran tasarımına geçmeyi planladığını söyledi.

iPhone 13 serisinin, Pro modelinde 120 Hz ekran, daha büyük batarya, daha hızlı bir A15 mobil işlemci ve kamera iyileştirmeleri içerdiği söylenen modellerin, iPhone 12 serisiyle neredeyse aynı tasarıma sahip olması bekleniyor.

Apple’ın iPhone 13 serisini Eylül ayının sonlarında ya da Ekim başında tanıtması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir