Kahramanmaraş’ta cinsel istismara uğrayan çocuğun annesi hareket yaptı

Posted by

Kahramanmaraş’ın Pazarcol ilçesinde Ortaokul öğrencisi H.Y. okula giderken, teze nazaran, yanında araba durdu. Sürücü Mustafa Gökot, kız öğrenciye kendisini ‘öğretmen’ olarak tanıtıp, okula götüreceğini söyledi. Gökot’a inanan H.Y. ise araca bindi.

10 yaşındaki çocuğa otomobilde cinsel istismarda bulundu

Bir mühlet sonra mahalle dışına çıkan Gökot, arabada H.Y.’ye cinsel istismarda bulundu. Çocuğun yaşadıklarını anlattığı öğretmenlerinin ihbarı üzerine jandarma grupları, Mustafa Gökot’u kısa müddette yakalayarak, gözaltına aldı.

Tutuklandı

Olayı duyan mahalle sakinleri, karakolun önünde toplanarak Mustafa Gökot’u linç etmek istedi. Jandarma takımları, kalabalığı zahmetle sakinleştirirken, Gökot, sorgusunun akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.

Annesi aksiyon yaptı

Cinsel istismara uğrayan kızın annesi Ş.I. ve mahalle sakinleri ellerinde pankartlarla hareket yaptı. Pazar yerinde toplanan yaklaşık 3 bin kişi, ‘Çocuklara uzanan eller kırılsın’ sloganları attı.

Elinde tuttuğu ‘İstismara sessiz kalma ses ol’ yazılı pankartıyla harekette en öne sırada yer alan ve eşinden boşandığı öğrenilen Ş.I., kızına yapılan ahlaksızlığa sessiz kalmayacağını söyledi.

“Bu ahlaksızlığa sessiz kalmayacağız, benim çocuğumun ağzı hala anne sütü kokuyor”

Kendisine takviye olan kalabalığa da teşekkür eden anne Ş.I., DHA’ya yaptığı açıklamasında şöyle konuştu:

“Çocuğuma yapılan cinsel istismar, tecavüz, yapılan bu ahlaksızlığa ve zorbalığa karşı susmayacağız, sesimizi duyuracağız. Biz şu an susarsak herkes susar. Ben konuşmasaydım, ben üstünü kapatsaydım, bugün bana yapıldıysa yarın sizin çocuklarınıza yapılacaktı. Onun için ben susmayacağım. Ben sonuna kadar sesimi duyuracağım, davamdan vazgeçmeyeceğim. Bana takviye verdiğiniz, benim ardımda durduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Ben sesimi çıkarmasam sizin çocuğunuz olabilirdi. Ben utanmıyorum, hiçbir vakit da utanmayacağım da. Zira 10 yaşındaki bir çocuktan bahsediyoruz. Benim çocuğumun ağzı hala anne sütü kokuyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.