Marius Sumudica: Türk insanına çok benziyorum

Posted by

Türkiye’nin yakından tanıdığı Rumen Teknik Yönetici Marius Sumudica, 1 aydır Suudi Arabistan kulübü Al-Raed’i çalıştırıyor.

Takım, yeni dönem öncesi hazırlıklarını Kocaeli’de bulunan Edis Spor Kompleksi’nde sürdürüyor. İdman öncesi açıklamalarda bulunan Sumudica, Türkiye’de geçen günlerine de değindi.

Türkiye’de çalıştığı devir sık sık aldığı cezalarla gündeme gelen deneyimli teknik adam, “Savaşçı, inatçı bir kişiliğe sahibim. Türk insanına çok benziyorum bu istikametten. O yüzden kulübüm ve grubum için elimden geleni yapıyorum. Hakemler de bazen bu rutini tekrarlıyorlarmış üzere, zorundalarmış üzere kartlar gösterdiler bana” dedi.

“Devam edebilseydim tahminen de Avrupa kupalarına giden bir Gaziantep görecektik”

Gaziantep’te başarılı dönemler geçirdiğini ve devam edebilse Avrupa kupalarına gitmelerinin çok beklenen olduğunu aktaran Sumudica, “Elimdeki oyuncu kümesine nazaran bir sistem seçiyorum. 3-5-2 beğendiğim ve sevdiğim bir sistem. Lakin evvel oyuncularımın buna adapte olması lazım. Oyuncu grubum buna uygunsa ben de o denli bir sistem seçiyorum. Gaziantep’te buna uygun, 3’lü oynayabilecek bir oyuncu grubum vardı. Gerideki oyuncularım süratli ve top tutabilen oyunculardı. O vakitler insanlarda; Gaziantep lige yeni çıktığı için yalnızca defansif bir sistem uygulayacağı anlayışı vardı. Beşerler her maça 1 puan ya da defansif bir sistemle başlamamızı bekliyorlardı ancak o denli olmadı. Biz hem defansımızı yaparken hem de atak futbolu oynattık. 20’den fazla maçta daima gol attık. O devir rekorlara imza attık. Bir periyot başkan de olmuştuk. Gaziantep’ten 3. sırada ayrıldım. Şayet devam edebilseydik tahminen de Avrupa kupalarına giden bir Gaziantep görecektik.” diye konuştu.

“Türkiye’ye dönmek istiyorum”

Türkiye’yi ikinci konutu üzere gördüğüne değinen Rumen teknik adam, “Türkiye’ye her vakit dönmek isterim. Benim ikinci ülkem. Bunu da esasen her vakit söylüyorum. Türk futbolu da aslında her vakit bir çıkış içerisinde. Bilhassa de yeni federasyon lideri Mehmet Büyükekşi ve as liderlerden Müslüm Özmen ile daha evvel 2 yıl bir arada çalışıp çok başarılı vakit geçirmiştik. Onlara da yeni misyonlarında muvaffakiyetler diliyorum ve başaracaklarına inanıyorum.” biçiminde konuştu.

“Türk insanına çok benziyorum”

Türkiye’de sık sık aldığı cezalarla gündeme gelmesini de kıymetlendiren Marius Sumudica, “Savaşçı bir karaktere sahibim. Kulübede uyuyan bir antrenör değilim. Her vakit her şeyimi kulübüm için, ekibim için veririm. Kimi cezalar aldığım doğrudur. Savaşçı, inatçı bir kişiliğe sahibim. Türk insanına çok benziyorum bu taraftan. O yüzden kulübüm ve ekibim için elimden geleni yapıyorum. Hakemler de bazen bu rutini tekrarlıyorlarmış üzere, zorundalarmış üzere kartlar gösterdiler bana. Yeniden de herkese çok hürmet duyuyorum. Hiçbir makûs niyetim yok bununla alakalı.” cümlelerini lisana getirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.