Mehmet Ali Erbil hakkında 8 yıl 10 aya kadar mahpus istemi

Posted by

Mehmet Ali Erbil’e, Ece Ronay Bilir’i tehdit ettiği savıyla ‘Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’, ‘Sesli yazılı yahut manzaralı bir mesajla hakaret’ ve ‘Tehdit’ hatalarından 8 yıl 10 aya kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Erbil, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

DHA’nın aktardığı habere nazaran, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Ece Ronay Bilir’in Instagram hesabı üzerinden Mehmet Ali Erbil’le tanıştığı ve toplumsal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları anlatıldı. Müziklerini dijital platformlarda paylaşan Bilir’in, bir müddet sonra Mehmet Ali Erbil’e klibinde oynamasını teklif ettiği belirtildi. Erbil’in de teklifi rastgele bir maddi karşılık olmadan kabul ettiği söz edildi.

Ronay ve Erbil’in 1 Ekim 2021 tarihinde klip çektikleri belirtilen iddianamede, üç gün sonra Mehmet Ali Erbil’in telefonundan Bilir’e ileti atıldığı aktarıldı. Karşılıklı mesajlaşmanın akabinde Ece Ronay Bilir, “Sesli ve imajlı bir mesajla hakaret” argümanıyla şikayetçi oldu.

MEHMET ALİ ERBİL: BİLDİRİLERİ MENAJERİM ATTI

Mehmet Ali Erbil sözünde, iletileri kendisinin göndermediğini, asistanı Nuray K.’nin attığını argüman etti. Nuray K. ise sözünde Ece Ronay Bilir’in Erbil’e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak kendisinin ileti yazmaya başladığını söyledi. İddianamede Erbil tarafından atılan bildirilerin Bilir’in kişilik haklarını zedeleyecek bir biçimde hakaret olduğu belirtildi. Erbil’in başka bildirisinin ise tehdit hatası oluşturduğu aktarıldı.

8 YIL 10 AYA KADAR MAHPUSU İSTENDİ

İddianamede Mehmet Ali Erbil’in ‘Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz’, ‘Sesli yazılı yahut manzaralı bir mesajla hakaret’ ve ‘Tehdit’ cürümlerinden 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi. Hazırlanan iddianame, Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.