Meskenin tavanı çocuğun üzerine çöktü

Posted by

Kayseri’de yaşayan Resmiye Boran, Melikgazi ilçesine bağlı İldem Mahallesi’nden konut aldı. Lakin konutun belirtilen tarihte teslim edilmemesi üzerine maddiyatta zorluk çeken aile, geçen yıl meskeninde oturmaya başladı. Daha sonra konutun odalarının ve banyosunun tavanları çatlayarak dökülmeye başladı.

Eksik yapılan işlerden ötürü apartman sakinleri olarak külfet yaşadıklarını belirten Resmiye Boran’ın kızının üzerine dün akşam saatlerinde konutun sağlam görünen tavanı düştü. Tavanın çökmesi sonucu başından ve bedeninin muhakkak yerlerinden yaralanan 14 yaşındaki Betül Boran, gece kaygıdan uyuyamadığını ve meseleler için müteahhite ulaşamadıklarını söyledi.

Apartmanda oturan herkesin emsal farklı durumlardan ötürü şikayetçi olduklarını ama hiçbir biçimde müdahale edilmediğini söyleyen Resmiye Boran, “Dün ben çarşıdaydım ve meskende de kimse yoktu. Yalnızca kızım vardı. Duşa girmiş ve çıktığı anda meskenin tavanı çocuğun üzerine çökmüş. V Çok dert çekiyoruz bina olarak ve güç durumdayız. Herkes bu durumdan şikayetçi” dedi.

“AYNI APARTMANDA ÖBÜR BİR DAİREDE ÇÖKEN TAVAN, AMATÖR KAMERADA”

Yine birebir apartmanda yaşayan Murat Selvi’nin oturduğu konutun de tavanı geçtiğimiz günlerde çökmüş ve aile tarafından amatör kamera ile kayda alınmıştı. Tavanın çöktüğü anlar amatör kameraya yansırken, bu sırada çocuklarını alan Selvi ailesi faciayı önlemişti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.