Minecraft Dungeons 24 Mart güncelleme detayları Minecraft Dungeons yeni bir güncelleme aldı. Oyun için 24 Mart güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme…

Minecraft Dungeons güncellemesi

Yama ile birçok performans ve kararlılık sorunları ortadan kalktı. Bunlar:

Xbox konsollarında oynarken 20-30 dakikalık bir oturumdan sonra ana bilgisayarın bağlantısının kesilmesi düzeldi. Ayrıca Ancient Hunt ekranı yüklenme sırasında Nintendo Switch konsolunda meydana gelen kilitlenme sorunu düzeldi. Böylece konsollar üzerinde birçok sorun ortadan kalktı. Oyun sırasında meydana gelen tüm platformlardaki çökme sorunları ve yükleme ekranındaki hatalar ortadan kalktı.

Güncelleme ile gelen oynanış kısmındaki değişiklikler

24 Mart güncellemesi ile oynanış kısmında birçok değişiklik oldu. Bu değişiklikler:

Ancient Hunt sırasında erişilemeyen konumlarda teçhizatın düşmesi sorunu ve bu bölgede birden fazla çetenin ortaya çıkması sorunu düzeldi. “Last Chance” kısmında, zırhı Yaşam Desteği büyüsü ile donatmak artık sağlığı olması gerekenden daha fazla arttırmayacak. Yine sıkça oyuncuların karşısına çıkan çeşitli görevlerdeki görünmezlik hataları düzeldi.

Oynanış kısmındaki yenilikler bunlarla sınırlı kalmıyor. Oyuncuların en çok muzdarip olduğu konulardan biri, Soul Gathering‘e sahipken bile bazı mobların ruh düşürmemesi sorunu düzeldi. Çevresel ateşin oyunculara hasar vermemesi sorunu ve oyuncuların Crimson Forest‘ta alt zindanın girişinde sıkışıp kalma sorunu ortadan kalktı.

Ayrıca grafik ayarları değişimi sonrası ağaçlarda oluşan doku sorunları ortadan kalktı. Son güncellemeyle artık envanter dolu olsa bile, Ancient Hunt’ı tamamladıktan sonra altın her zaman bir ödül olarak kalacak.

Kullanıcı arayüzü iyileştirmeleri

– ‘Oturum dolu‘ uyarısı kapatıldıktan sonra menünün yanıt vermemesi sorunu

– Menülerde metin okuma ile ilgili birkaç sorun

– Birkaç dil için Ancient Hunt menülerindeki metnin üst üste binmesi sorunu

– Çevrimiçi çok oyunculu oyun sırasında bir oyuncu düştüğünde, çetelerin ortaya çıkmasıyla ilgili eksik metinler

Cool Down büyüsünün açıklaması

– “Salvage” kelimesinin Korece çevirisi

– Bir tüccardan bir eşya satın aldıktan sonra eksik güç seviyesi grafiği gibi sorunlar bu güncelleme ile düzeldi. Böylece oyuncuların şikayet etmiş olduğu birçok arayüz sorunu ortadan kalkmış oldu.

24 Mart itibariyle Minecraft Dungeons oyununa gelen güncelleme elbette bunlarla sınırlı değil. Dolayısıyla yamanın tam notlarına ayrıntılı olarak bakmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz. Mojang ekibi oyun ile güncelleştirmelerine ara vermeden devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir