PUBG 11.1 güncellemesinde detaylar ortaya çıktı PUBG 11.1 güncellemesi ve sürüm notları paylaşıldı. Harita, mod ve silahlar üzerinde birçok değişiklik…

10. sezon geçtiğimiz günlerde sona ermişti. Şimdi ise geliştirici ekip 11. sezon için çalışmalarını tamamlayıp test aşamasına geçti. 11. sezondan itibaren artık sezon süreleri değişecek. Sezonlar artık 2 ay yani 60 gün sürecek. Başlangıç ve bitiş tarihleri önceki sezonlarda Survivor Pass ile uyumlu değildi. Bu yüzden sezon süresindeki değişiklik nedeniyle dereceli ödül tablosu üzerinde çeşitli düzenlemeler gerçekleşti.

Oyuncuların yine çok kullandığı bir yöntem olan yüksek rütbelerde elde edilen başarıları rakiplere sergileme konusunda büyük bir değişiklik geldi. Daha önceki sezonlardan alınan başarımlar önceden sergileniyordu. Ancak yeni gelecek güncelleme ile artık önceki sezon başarımlarınızı kullanamayacaksınız. Benzer ve sembolik ödüller yalnızca aldığınız sezon için geçerli olacak.

Dereceli ödül değişiklikleri

11. sezon ile gelecek dereceli ödül değişiklikleri belli oldu. Bunlar;

-Mevcut rütbenizdeki paraşüt görünümlerinde birçok değişiklik oldu.

-Araç görünümleri artık dereceli ödül kategorisinde olmayacak.

-Platinum ve üzeri rütbeler için animasyonlu amblemler gelecek.

-Usta ve ilk 500 oyuncu için ayrı bir isim plakası ve amblemi gelecek.

Paramo haritası geliyor

PUBG 11.1 güncellemesi Paroma haritası

Geliştirici ekip Paramo‘yu normal ve özel maçlara tekrardan geri getiriyor. Haven ve Karakin haritaları ise ne yazık ki oyunculara şimdilik veda ediyor. Paramo haritası yeni sezonda kullanıma açılacağı için birçok değişiklik oldu. Bu değişiklikler;

-PUBG Ekibi, Paramo’daki arazi tasarımında birçok değişiklik yaptı. Böylece harita üzerinde iyileştirmeler oldu.

-Tarlalara oyuncuların daha fazla siper alması için ek koruma nesneleri geldi. Böylece boş arazi sorunundan bir nebze olsun sona erdi.

Silah dengelemelerindeki değişiklikler

PUBG 11.1 güncellemesi silah dengelemeleri

Geçtiğimiz sezondan toplanan verilere dayanarak PUBG ekibi, silah dengeleme konusunda birçok ayarlama yaptı. Ayarlamaları aşağıdan görebilirsiniz;

-Mini14: Hasarı 46’dan 47’ye yükseldi.

-VSS: 41 hasardan 43 hasara yükseldi.

-SCAR-L: Hasarı bir kademe arttı. (41’den 42’ye yükseldi) Böylece VSS silahını kullanmayanlar için bir alternatif olacaktır.

-SLR: Yatay geri tepme oranı yüzde 15 arttı. Geri tepme kurtarma oranı ise 2,1’den 1,9 oranına düştü.

-Beryl: Yatay geri tepme oranı yüzde 5 arttı. Yine yatay geri tepme hızı 10’dan 11’e çıktı. Dikey geri tepme hızı 1,5 oranında arttı. Dolayısıyla silah kullanımı biraz daha zorlaştı.

PUBG 11.1 güncellemesinin tam notlarına buradan ulaşabilirsiniz. Yeni güncelleme şuanda test aşamasında olup, yakın zamanda tüm oyunculara gelecek. Böylece yeni sezonun tadını çıkartabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir