Putin: FSB, Rus gazetecinin cinayetini planlayan bir grubun faaliyetlerini engelledi

Posted by

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sabah saatlerinde Federal Güvenlik Servisi’nin, tanınmış bir Rus gazeteci ve televizyoncusuna cinayet planlayan bir grubun faaliyetlerini engellediğini bildirdi.

DÜNYA 25.04.2022 17:01

Putin: FSB, Rus gazetecinin cinayetini planlayan bir grubun faaliyetlerini engelledi

Abone Ol google-news

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, sabah saatlerinde Federal Güvenlik Servisi’nin (FSB), tanınmış bir Rus gazeteci ve televizyoncusuna cinayet planlayan bir grubun faaliyetlerini engellediğini ifade etti.

Putin, Rusya Genişletilmiş Başsavcılar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Ukrayna’daki savaşa ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’da neo-Nazi oluşumlar ve yabancı paralı savaşçıların uluslararası hukuk normlarını en ağır şekilde ihlal ettiğini söyleyen Putin, yabancı medya ve sosyal ağların da Rus ordusuna karşı “açık provokasyonlarının” kapsamlı soruşturma gerektirdiğini ifade etti.

Rusya Federasyonu topraklarındaki suçları engellemek için kararlılık gerektiğini vurgulayan Putin, sabah saatlerinde Federal Güvenlik Servisi’nin, tanınmış bir Rus gazeteci ve televizyoncusuna cinayet planlayan bir grubun faaliyetlerini engellediğini bildirdi.

Avrupa ve ABD’deki yüksek seviyeli diplomatların, Ukrayna’yı savaş alanında kazanmak için tüm kaynaklarını kullanmaya çağırdığını belirten Putin, şunları kaydetti:

“ABD ve Avrupalı ortaklarımızın çok tuhaf diplomasileri var. Diplomatlar bile bu çağrıyı yapıyor. Ancak bunun imkansız olduğu anlaşılınca başka bir görev öne çıkıyor; Rus toplumunu bölmek, Rusya’yı içerden yok etmek ama bu da çalışmıyor. Toplumumuz olgunluk, dayanışma gösteriyor, ordumuzu destekliyor.”​

Putin, bütün bunlarla bağlantılı olarak Ukrayna’nın güvenlik kurumlarıyla çalışan CIA dahil Batı istihbarat örgütlerindeki çalışanları soyadına kadar bildiklerini söyledi.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.