Şampiyonlar Ligi finali için İstanbul’a gelen taraftarlar metro ve otobüslerle stada götürüldü

Manchester City ile Inter, UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nde bugün TSİ 22.00’de Atatürk Olimpiyat Stadı’nda karşı karşıya gelecek. Karşılaşmanın başlamasına 6 saatten az bir süre kala taraftarlar karşılaşmanın oynanacağı stada doğru hareket etmeye başladı. İki takımın taraftarları, yoğunluk olmaması adına metro yoluyla stada gitmeyi tercih etti.

Taksim Meydanı’nda bekleyen İnter taraftarları ise meşaleler yakıp tezahüratlar eşliğinde eğlendikten sonra Beşiktaş Stadı yanında kendilerini Olimpiyat Stadına götürecek otobüslere yönlendi. Burada bilet kontrolü yapıldıktan sonra otobüslerle stada gitti.

https://twitter.com/sporarena/status/1667537042576736261

M9 Bahariye-Olimpiyat metro hattını kullanan iki takımın taraftarları, vagonlarda renkli görüntüler oluşturdu. Inter taraftarlarının daha kalabalık olduğu görülürken City taraftarları da küçük gruplar halinde stada gelmeye devam ediyor.

ÖNCE KARŞILIKLI TEZAHÜRAT, SONRA BAŞARI DİLEĞİ

Aynı vagonda denk gelen iki takımın taraftarları, metroda önce takımlarını desteklemek için karşılıklı tezahüratlarda bulundu. Ardından taraftarlar, yan yana gelerek birbirlerine karşılaşma öncesi başarı dileklerinde bulundu.

CITY TARAFTARLARI TAKIMINA GÜVENİYOR

Öte yandan Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Manchester City taraftarları, takımına Inter karşısında fazlasıyla güveniyor. Takımlarının kupayı kazanacağını düşünen taraftarlar, çoğunlukla 2-0 ve 3-0 galip geleceklerini belirtti.

Öte yandan bir Inter taraftarı ise karşılaşmayı İngiliz ekibinin 3-0 kazanacağını söyledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir