Samsung One UI 5.0 sızdırıldı! Müthiş görünüyor!

Posted by

Samsung kullanıcılarının büyük bir sabırsızlıkla bekledikleri Samsung One UI 5.0 güncellemesi için artık eli kulağında diyebiliriz. Bir süredir beta çalışmalarıyla zaten belli bir kesim tarafından test edilen yeni işletim sistemi sürümünün çalışmalarında artık sona gelindi. Bununla birlikte bazı duyum hesapları Samsung’dan önce davranarak Android 13 tabanlı One UI 5.0’ın görüntülerini paylaştı.

İnternete düşen görüntülerde, yeni işletim sisteminin tasarım yönünde ufak değişikliklerin olduğu görülüyor. Buna göre, bildirim merkezindeki karakter boyut ve yazı fontundaki değişiklikler ilk göze çarpan unsurlar olurken, aynı zamanda arka fonun şeffaflığının arttırılmış olduğu da anlaşılıyor.

Samsung One UI 5.0 sızdırıldı! Müthiş görünüyor!

Yeni sürümün getirdiği en önemli yeniliklerden biri ise, Optik Karakter Tanımlama (OCR) özelliği. Bir süredir başta Oppo olmak üzere birçok marka tarafından kullanılan bu özellik sayesinde artık Samsung kullanıcıları da görsellerdeki metinleri taranabilir ve kopyalanabilir hale getirebilecekler. Bu özellik sayesinde artık Samsung kullanıcıları en basitinden iban istenildiğinde görsel atan arkadaşlara laf anlatmak zorunda da kalmayacaklar.

Son olarak Güney Koreli teknoloji devine yakın kaynaklardan gelen haberlere göre, Samsung One UI 5.0 sürümünü sadece Android 13’e geçiş aracı olarak görüyor. Şirket asıl önemli yenilikleri ve tasarımsal değişiklikleri ise One UI 5.1 versiyonunda yapacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.