Samsung’un yeni güncellemesi kullanıcıların sağlık sorunlarını gideriyor! Evet sağlık sorunlarını!

Samsung, geçtiğimiz yıl Ağustos ayında işitme sorunu olan kişileri hedefleyen Galaxy Buds 2 Pro modelini piyasaya sürdü. Bu kablosuz kulaklık, Ambient Sound adı verilen bir özellikle donatıldı. Şimdi ise Samsung, daha fazla kullanıcının bu geliştirilmiş işitme avantajından faydalanabilmesi için kulaklığa yeni bir güncelleme sunuyor.

Galaxy Buds 2 Pro‘nun Ambient Sound özelliği, en son yayınlanan güncelleme ile iki ek seviye kazandı. Benzer bir özellik Vivo tarafından geliştirilen kulaklık modelinde de mevcuttu.

Bu sayede toplam amplifikasyon seviyesi beşe yükseldi. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar sol ve sağ kulaklıklar için farklı ambiyans sesi seviyelerini seçebilirler ve bu sayede kulaklarının ne kadar amplifikasyona ihtiyaç duyduğunu ayarlayabilirler. Ayrıca, ambiyans sesinin ton aralığı da beş farklı aşamada, yumuşaktan nete kadar özelleştirilebilir. Galaxy Buds 2 Pro’nun bu yeni güncellemesi önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak.

Samsung’un yeni güncellemesi kullanıcıların sağlık sorunlarını gideriyor! Evet sağlık sorunlarını!

Yeni ambiyans sesi özelliğinin etkinliği, Iowa Üniversitesi’nin İşitme Cihazı ve Araştırma Laboratuvarı ile Samsung Tıp Merkezi tarafından gerçekleştirilen klinik bir deneme sonucunda kanıtlandı. Bu denemelerde, güncelleme sonrasında kullanılan en yüksek seviye olan beşinci seviye test edildi. Denemeler, hafif ila orta dereceli işitme kaybı olan kişilerde konuşma algısının önemli ölçüde geliştiğini gösterdi.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro, IPX7 suya dayanıklılık derecesine sahip olan kablosuz bir kulak içi kulaklıktır. Kulaklıkta 10 mm’lik sürücüler ve 33 dB’ye kadar aktif gürültü engelleme özelliği bulunuyor. Ayrıca, Dolby Head Tracking teknolojisini kullanarak 360 derecelik bir ses deneyimi sunuyor. Aktif gürültü engelleme özelliği devre dışı bırakıldığında, bu kulaklığın tek bir şarjla 8 saate kadar kullanılabileceği belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir