Slack artık herkese mesaj atmanıza izin veriyor Slack Ekim ayında duyurduğu Slack Connect DM ile kullanıcıların şirket dışındaki çalışanlara özel mesaj…

Yeni DM özelliği, Slack’in geçen yıl ortaya çıkardığı Connect ile aynı çalışma mantığını temel alıyor. Slack Connect, öncellikle işletmelerin paylaşılan kanallar aracılığıyla birlikte çalışmasına izin vermek için tasarlandı. Kuruluşlar arası DM‘ler ise Connect’in bir sonraki büyük parçası olarak tasarlandı.

Slack dünya genelinde çöktü

Şirket ve iş gruplarının kullandığı mesajlaşma uygulaması Slack, akşam saatlerinden itibaren gönderilen mesajları ve aramaları iletmiyor. Slack çöktü mü? Sorusunun cevabı resmi kaynaktan geldi.

DM’ler, bir konuşma başlatmak için özel bir bağlantı göndererek çalışıyor. Ayrıca kuruluşunuzun Slack’i nasıl kurduğuna bağlı olarak özelliğin Slack yönetici onayı gerektirebileceğini belirtelim. Ücretli Slack kullanıcıları bugün Slack Connect DM ‘lerine erişebilecek. Ancak şirket bunu yakında ücretsiz kullanıcılar da dahil olmak üzere tüm ekiplere sunmayı planladığını belirtiyor.

Slack, özel bir iş ağı oluşturmak için birden fazla kuruluşu birbirine bağlamanın yeni bir yolu üzerinde de çalışıyor. Bu özellik, bu yıl içinde piyasaya sürülecek ve birleşik dizinler, kanal keşfi ve paylaşılan uygulamaları içerecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir