Twitch, George Floyd davasını gösteren kanalı banladı Popüler canlı yayın platformu Twitch, George Floyd davasını canlı olarak yayınlayan bir kar amacı gütmeyen…

Twitch uygulaması diğer rakiplerine göre daha katı kuralları ile öne çıkıyor. Platform herhangi bir ihlal durumunda yayıncılarını yasaklamaktan asla kaçınmazken; YouTube, Facebook ve Twitter gibi platformlar bu konuda daha esnek bir tutum sergiliyor. George Floyd’un ölümü açık bir şekilde haber değeri taşımasına rağmen Twitch’te şiddet içerikli bir görüntü olarak kurallara aykırı kabul ediliyor.

George Floyd davasına ilişkin görüntüleri ve olayın gerçekleştiği korkunç videoyu yayınlayan Unicorn Riot, Twitch’te 30 günlük bir engel ile karşılaştı. Platform bu konuda açıklama yapmamayı tercih ederken; popüler haber kanalı ise aynı görüntüleri YouTube, Facebook ve Periscope aracılığıyla sorunsuz bir şekilde yayınlayabildiğini söyledi.

George Floyd davasını gösteren Twitch kanalı askıya alındı.

Facebook ve Twitter gibi uygulamalar içerik kurallarını çiğneyen gönderilere karşı hassas bir yaklaşım sergiliyor. Eğer içeriğin haber değeri olduğuna inanılıyorsa; şirket politikaları gereği kontrol altında bir yayın gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Peki ya siz Twitch’in George Floyd olayını gösteren kanalı engellemesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir