UEFA’dan Fenerbahçe, Trabzonspor, Sivasspor ve Başakşehir’e para cezası

Posted by

Avrupa kupalarında gayret eden Fenerbahçe, Trabzonspor, Medipol Başakşehir (İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü) ve Demir Küme Sivasspor’a UEFA’nın başlattığı disiplin soruşturmaları sonucu çeşitli para cezaları verildi.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Konseyi (CEDB) toplantısında, Fenerbahçe’ye, Austria Wien’e konuk olduğu UEFA Avrupa Ligi elemeleri play-off tipi birinci maçında, meşale yakma (54 bin 250 Euro) ve alana girme (10 bin Euro) cürümlerinden toplam 64 bin 250 Euro para cezası verildi.

Trabzonspor’a, UEFA Şampiyonlar Ligi elemeleri play-off çeşidinde Kopenhag ile oynadığı iki müsabaka için de ceza kesildi.

Bordo-mavililer, konutunda oynadığı maçta alana unsur atılması (35 bin Euro), santranın geç yapılması (15 bin Euro), deplasmandaki çabada ise alana girilmesi (5000 Euro) ve meşale yakılması (2 bin 500 Euro) nedeniyle toplam 57 bin 500 Euro ceza aldı.

Demir Küme Sivasspor, Malmö’yü ağırladığı UEFA Avrupa Ligi elemeleri play-off tipi rövanşında alana husus atılması (30 bin Euro), santranın geç yapılması (15 bin Euro) ve meşale yakılması (1500 Euro) yüzünden toplam 46 bin 500 Euro cezaya çarptırıldı.

Medipol Başakşehir’e ise Antwerp ile deplasmanda oynadığı UEFA Avrupa Konferans Ligi elemeleri play-off tipi rövanşında meşale yakıldığı gerekçesiyle 1000 Euro para cezası verildi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.