Bitcoin Opsiyonlarının Süresi Bugün Doluyor! Fiyat Düşer mi?

Bugün nominal değeri 630 milyon dolar olan yaklaşık 21.000 Bitcoin opsiyon sözleşmesinin süresi dolacak. Bunlar yeniden 30.000 doların altında düşen BTC için ek satış baskısı tetikleyebilir.

30.250 dolar, Bitcoin opsiyonlarının maksimum acı noktası

Son parti, mevcut spot fiyattan biraz daha yüksek olan 30.250 dolarlık maksimum acı noktasına sahip. Maksimum acı noktası, en fazla açık sözleşmelerin olduğu fiyat seviyesidir. Aynı zamanda sözleşmenin sona ermesi üzerine en çok zararın verileceği seviyedir.

Bugünün süresi dolan BTC opsiyon sözleşmeleri dilimi, yükseliş eğilimini sürdüren 0,41’lik bir satma/alma oranına sahip. Oran, short kontratlarının (putlar) sayısının long kontratlarının (calls) sayısına bölünmesiyle elde edilmektedir. Ek olarak, 1’in altındaki değerler, daha fazla alım sözleşmesi olduğu anlamına gelir. Bu da dayanak varlık için yükseliş eğilimini gösterir.

28 Temmuz, 60.000’in üzerinde açık pozisyonla çok daha büyük bir opsiyonun sona erdiğini görecek. Açık faiz, henüz sonuçlanmamış açık sözleşmelerin sayısıdır. GreeksLive bu noktada, “Piyasa bu hafta genel olarak olumsuzdu. Temmuz satış çağrıları piyasa hacmini neredeyse tekelleştirdi” diyor. Ayrıca, Opsiyon verilerinin, rallinin açıkça sürdürülemez olduğunu gösterdiğini de sözlerine ekliyor. Son olarak:

Mevcut piyasa katılımcıları, müteakip yükseliş konusunda pek iyimser değiller, ancak kısa vadeli işlemler için bir teşvik yok, satış çağrıları tek seçenek haline geldi.

Ethereum içinde kritik gün

Yaklaşık 180.000 Ethereum opsiyon sözleşmesi de bugün sona erecek. Bunların kavramsal değeri 340 milyon dolar ve maksimum ağrı noktası 1.900 dolar. ETH sözleşmeleri için alım/satım oranı, Bitcoin opsiyon oranına benzer şekilde 0,43’tür. Bu basitçe, satım sözleşmelerinin iki katından fazlasının satıldığı anlamına gelir.

Bitcoin fiyatı son tarih öncesi ne durumda?

Bitcoin, 30.000 doların üzerinde ivmeyi koruyamadı. Bugün %1,5 civarında geriledi. Sonuç olarak, şu anda 29.800 dolar bölgesinde tutunmaya çalışıyor. BTC fiyatı sıkı bir şekilde dar bir aralıkta kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, dirençte ne kadar uzun süre konsolide olursa, daha fazla geri çekilme olasılığı o kadar artar.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin birikiminde yeni fırsatlar buluyor

CryptoQuant’tan Woominkyu’nun son verilerine göre, kurumsal yatırımcıların iyimserliği, Bitcoin Trust ürünlerinin artan priminden belliydi. Prim, fon talebini gösteren, trust’un piyasa fiyatı ile Net Varlık Değeri (NAV) arasındaki farkı temsil eder.

Bağlam açısından, bir Bitcoin trust, yatırımcıların kripto para birimine doğrudan sahip olmadan Bitcoin’in fiyat hareketlerine maruz kalmalarını sağlayan bir finansal ürün veya yatırım aracıdır. Ocak 2023’ten bugüne kadar, Bitcoin trust ürünlerinin primi sürekli olarak arttı. Bu da yatırımcının fonu satın alma isteğinin arttığını gösteriyor. Prim yükseldikçe, trust ürünlerinin piyasa fiyatı ile Bitcoin’in gerçek piyasa fiyatı arasındaki fark daraldı. Bu da yatırımcılar arasında Bitcoin’e karşı artan pozitifliğin bir göstergesi

Bu esnada, çeşitli indikatörlerde BTC için yeşil sinyaller veriyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, analist Ali Martinez, kısa vadede 31.300 dolara ulaşabileceğimizi tahmin ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx