Sertap Erener Ankara’da AKP’li İzmir’de CHP’li

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Boş verme oy ver” adıyla halkı 28 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İkinci Tur Oylaması’nda halkı sandığa gidip oy vermeye davet eden kitlesel katılımlı bir konser gerçekleştirildi.

Konserde sahne alan şarkıcı Sertap Erener, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı kalp işaretini yaparak halkın Pazar günü sandıkta kenetleneceğini söyledi.

Sertap Erener, “İzmir! 30 yıldır sahnedeyim ve şarkı söylüyorum. Sizlerle onlarca kez birleştik. Şarkılar söyledik, müzikle buluştuk. Ama bu geceki kadar heyecanlı olduğumu hatırlamıyorum. Bizim için çok önemli bir buluşma. O yüzden geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Davet edildiğimiz için de çok teşekkür ederim. Umarım bu konser, şu anda burada olmamız bize büyük bir şans ve acayip bir şey getirecek ve Pazar günü hep birlikte kenetleneceğiz. Tekrar teşekkürler İzmir!” diye konuştu.

SOMALİ GEZİSİNDEKİ SÖZLERİ AKILLARA GELDİ

Erdoğan’ın Somali ziyareti de dahil olmak üzere AKP’nin düzenlediği etkinliklerde sıkça görülen Sertab Erener’in konuşması akıllara 2011 yılında yaptığı Somali ziyaretinde söylediği sözlerini getirdi. Erdoğan’ın önderliğinde Somali’ye gitmenin büyük bir şans olduğunu vurgulayan Erener, ”Aksi halde bir uçakla Somali’ye gitme şansınız yok. Zira Somali’ye herhangi bir uçak yok. Oldukça zor indik. Hatta pilot bizi uyardı. ‘İnişteki sorunlara hazırlıklı olun’ dedi. Ama o kadarına hazırlıklı değildik. Sonra gittiğimiz, gördüğümüz şey açlığın ötesindeydi. Silahlar bizi çok etkiledi. 16, 18 ve 20 yaşlarındaki çocukların üzerleri mermi ve silahlarla dolu. Açlığa mı bakacaksınız, oradaki garip gerilla durumuna mı, yoksa savaşa mı bakacaksınız? Belli bir süre sonra o kadar normal oluyor ki gördüğünüz resim. Nefes alamıyorsunuz, dehşete düşüyorsunuz gördükleriniz karşısında.” demişti.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir