Yeni Akit yazarı Karahasanoğlu: CHP bugün paramparça olmadı ise bilin ki, İş Bankası hissedarlığını elinde tutmasındandır

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, “CHP bugün, bu kadar tartışmalara-kavgalara rağmen, paramparça olmadı ise, olmuyor ise. Bilin ki, İş Bankası hissedarlığını elinde tutmasındandır..” dedi.

Karahasanoğlu yazısında İş Bankası hisselerinin CHP’ye haksız bir avantaj sağladığını iddia ederek, “Siyasi güçlerinin yanısıra, bir de devasa ekonomik gücü ellerinde tutarak, maça 2-0 önde başlıyorlar. Ama maçın sonunda 10-2 yeniliyorlar.. Türkiye ne partiler gördü.. Anavatan’lar.. Doğru Yol’lar.. Tuzbuz oldular.. Şimdi adları bile bilinmiyor.. Ama CHP, yıllardır kaybettiği seçimlere rağmen, bugün parti içinde yaşadıkları o kadar büyük kavgalara rağmen hâlâ ayakta tutulmaya çalışılıyorsa, şunun şurasında 8 ay kalmış mahalli seçimlerde başarılı olacaklarına dair kendilerinde bir umut var ise.. İş Bankası hisselerine sahipliğinden kaynaklıdır..Anayasa Mahkemesi, partiler arasındaki bu haksız avantajı ortadan kaldırmalıdır..” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx